Lip 4, 2017
4265 Views

Akcesoria samochodowe – kilka przydatnych porad

Written by

Dodanie specjalnych funkcji do Twojego samochodu może być atrakcyjne z wielu powodów.Dodanie specjalnych funkcji do Twojego samochodu może być atrakcyjne z wielu powodów. Niezależnie od tego, czy planujesz zainstalować fajny, nowy spojler w celu wywołania efektu ‘wow’ czy zamontować kamerę cofania, aby zwiększyć bezpieczeństwo parkowania – każde ulepszenie ma swoje plusy i minusy.

Oto kilka kwestii, które powinieneś przemyśleć, kupując akcesoria samochodowe.

Zwiększ głośność

Sportowy, basowy tłumik spowoduje, że silnik Twojego samochodu będzie wydawał dużo głośniejsze dźwięki przy ruszaniu i jeździe; jego plusem jest prosta instalacja. Jednak Twoi sąsiedzi mogą nie docenić Twoich wysiłków i natężenia hałasu – pomyśl o nich, zanim stuningujesz swoje auto.

Uwaga, spojler

Może się wydawać, że designerskie spojlery pełnią jedynie funkcję estetyczną – mają poprawiać wygląd Twojego samochodu i nadawać mu unikalny styl. Czy wiesz jednak, że spojlery sprawiają również, że pojazd jest bardziej aerodynamiczny? W związku z tym możesz poczuć różnicę w zużyciu paliwa, i mimo że jest to minimalna różnica, w dłuższej perspektywie zaoszczędzisz pewną sumę pieniędzy.

Obniżone zawieszenie

Obniżenie prześwitu zawieszenia to jeden z najbardziej efektownych sposobów na zmianę charakteru samochodu. Auto prezentuje się bardziej agresywnie i nabiera sportowego stylu. Z praktycznego punktu widzenia zaletą jest to, że niżej osadzony środek ciężkości zwiększa stabilność pojazdu podczas wchodzenia w zakręty. Głównym przeciwwskazaniem do obniżania zawieszenia jest stan polskich dróg – liczne dziury i koleiny zwiększają ryzyko uszkodzenia podwozia. Innym problemem są wysokie krawężniki, które mogą skutecznie uniemożliwić zajęcie miejsca parkingowego w mieście.

Podwyższenie

Jeżeli rozważasz podwyższenie podwozia samochodu, musisz przemyśleć kilka kwestii. Oczywiście super prowadzi się samochód, patrząc na drogę i innych kierowców z góry; jednak musisz pamiętać, że analogicznie do obniżenia zawieszenia – w przypadku jego podwyższenia musisz liczyć się z przesunięciem się środka ciężkości i zmniejszenia stabilności na zakrętach. Przy podwyższonym podwoziu, w skrajnych sytuacjach zwiększa się niebezpieczeństwo dachowania.

Obieranie kierunku

Kupując system GPS do Twojego samochodu, wybierz taki, który podaje proste instrukcje przy użyciu wyraźnego, dobrze słyszalnego głosu. Skupianie się na informacji głosowej zamiast obserwowania ekranu GPSa zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Oczy dookoła głowy

W niektórych sytuacjach lusterka boczne i wsteczne nie są wystarczające. Dlatego tak wiele osób decyduje się na instalację kamery cofania. Ekran instalowany na desce rozdzielczej jest kompatybilny z lusterkami i zapewnia dużo lepszą widoczność.

Tylko sprawdzone produkty

Kupując akcesoria samochodowe wybieraj te oryginalne, z autoryzowanych sklepów, takich jak sklep Volkswagena (www.vwuzytkowe-sklep.pl). Nie warto kupować tanich zamienników – nawet jeśli cena jest kusząca – niestety nie są one nawet w połowie tak solidne i trwałe, jak oryginały.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Motoryzacja

Leave a Comment