Paź 24, 2017
2821 Views

Jak zagospodarować przestrzeń pod schodami?

Written by

Schody to nieodłączny element każdego piętrowego domu a także dwupoziomowego apartamentu. Umożliwiają przemieszczanie się między piętrami, ale jednocześnie zajmują też cenną przestrzeń w mieszkaniu. Dlatego nie warto zostawiać pod schodami pustego miejsca, tylko znaleźć sposób na praktyczne zagospodarowanie tej przestrzeni.

Miejsce na ubrania i buty

Sposób aranżacji przestrzeni pod schodami w dużym stopniu zależy od lokalizacji schodów oraz od indywidualnych potrzeb. Schody w holu to idealne miejsce na szafę na ubrania, szafkę na buty, otwarty wieszak na ubrania. Warto umieścić tam ławkę, na której domownicy oraz goście będą mogli usiąść podczas nakładania obuwia.

Można postawić też stolik, na którym warto umieścić wazon z kwiatami. Taki stolik będzie pełnił funkcję dekoracyjną, a jednocześnie będzie dobrym miejscem na położenie torebki czy odłożenie kluczy po wejściu domu.

Ogródek

Bardzo prostym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni pod schodami jest urządzenie domowego ogródka. Wystarczy postawić tam kilka kwiatów najlepiej w ozdobnych donicach, a zyskamy miłą, przytulną atmosferę.

Domowa biblioteczka

Świetnym pomysłem jest też urządzenie pod schodami domowej biblioteczki. Do przechowywania książek bardzo dobrze nadają się metalowe regały. To meble stabilne, wytrzymałe, odporne na duże ciężary, łatwe w utrzymaniu czystości. Takie regały zapewniają swobodny dostęp do księgozbioru. Warto też pod schodami zainstalować oświetlenie oraz postawić wygodny fotel.

Przechowalnia

Dość popularnym sposobem na wykorzystanie przestrzeni pod schodami jest urządzenie przechowalni. Można tam postawić szafki, w których będziemy przechowywać ubrania, parasole, obuwie, zastawę stołową, sprzęty kuchenne i sportowe, akcesoria i bibeloty.

Miejsce na kanapę lub kominek

Przestrzeń pod schodami w salonie to także bardzo dobre miejsce na postawienie kanapy. W ten sposób zyskamy więcej przestrzeni w centrum pokoju. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też urządzenie pod schodami kominka. To wspaniały element wyposażenia salonu, w którym można spędzać długie jesienne i zimowe wieczory w cieple i blasku ognia.

Legowisko lub domek dla czworonoga

Przestrzeń pod schodami do doskonałe miejsce na legowisko dla psa lub kota. Niektórzy decydują się na urządzenie pod schodami domku dla swojego czworonoga. Wystarczy zabudować przestrzeń pod schodami i zrobić w ścianie dziurę, a zwierzę zyska spokojne, wygodne miejsce do spania i do odpoczynku.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment