Sie 30, 2017
1699 Views

Worek wentylowy – nowa generacja worków papierowych

Written by

Worek wentylowy jest specjalnym typem worków papierowych, używany od wielu lat w różnych gałęziach przemysłu. Stosuje się go do pakowania materiałów sypkich: proszków, granulatów i innych produktów luzem.

Zastosowanie

Worki wentylowe, ze względu na swój specyficzny charakter, wykorzystywane są głównie w trzech gałęziach przemysłu:

  • – budowlanym – do napełniania takimi materiałami, jak na przykład: cement, wapno, zaprawy klejowe;
  • – chemicznym – do pakowania np. proszków do prania, granulatów do udrażniania rur itd.;
  • – spożywczym – do pakowania takich produktów, jak: mąka, cukier, mleko i inna żywność w proszku, przyprawy, ryż, kasza, żywność i pasza dla zwierząt itd.

Typowy worek wentylowy wykonany jest z jednej lub kilku warstw papieru – w zależności od planowanego przeznaczenia. Czasem pomiędzy warstwami papieru stosuje się warstwy folii, dla wzmocnienia i lepszej nieprzepuszczalności. Nowoczesne worki wentylowe często zamiast naprzemiennych warstw folii i papieru, wyprodukowane są z papieru powlekanego polietylenem.

Cechy worków wentylowych

Worki wentylowe dostępne są w wielu różnych wersjach. Różnią się na przykład typem dna – może ono być zszywane lub klejone. Różne są także wentyle, w zależności od produktu, który będzie do nich pakowany oraz technika zamykania. Oczywiście różna jest też pojemność – od małych woreczków, np. jedno kilogramowych, po worki pięćdziesięcio- lub sto kilowe.

Aby spełnić potrzeby wszystkich klientów użytkujących worki wentylowe do różnych celów, worki są projektowane pod konkretne typy produktów, z myślą o takich kwestiach, jak zapewnienie odpowiedniej odporności na układanie na paletach i zapobieganie rozerwaniu czy przebiciu. Worki mogą być spersonalizowane – w zależności od potrzeb klientów powstają z nadrukami i ustalonymi elementami graficznymi, które służą jako element kampanii marketingowej.

Napełnianie worka wentylowego

Nowoczesne papierowe worki wentylowe mogą być załadowywane manualnie, jak również przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn, na przykład pakowaczki do worków wentylowych od firmy Alima-Pack ze Środy Wielkopolskiej. Odwiedź stronę internetową www.alimapack.pl i zapoznaj się ze szczegółami oferty i szeroką gamą urządzeń do ważenia i pakowania produktów sypkich oraz zamykania worków i paletyzowania. Alima-Pack to wyłączny partner firmy Fischbein i TMI w Polsce.

Nowoczesne maszyny pakujące materiały sypkie w worki papierowe muszą odpowiednio odpowietrzać worki. To istotne, zwłaszcza w przypadku worków z wkładką foliową, która sprawia, że worek odpowietrza się wolniej. Worek wentylowy wyposażony jest w klejone lub zszywane dno i w wentyl. To właśnie wentyl jest tym elementem, przez który odbywa się napełnianie worka. Po zakończonym napełnianiu, wentyl ulega samoczynnemu zamknięciu, po czym może być dodatkowo zgrzewany, dzięki czemu worek jest bardziej hermetyczny i szczelny.

Korzyści

Warto jest stosować worki wentylowe, szczególnie te napełniane automatycznie, ponieważ są wydajniejsze od worków napełnianych manualnie. Są przyjazne dla środowiska – w większości produkowane z papieru nadającego się do powtórnego przetworzenia. Ilość odpadów przy stosowaniu takich worków jest zminimalizowana, a dodatkowym atutem jest możliwość przekazywania informacji o produkcie i jego reklama.

Article Tags:
·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment