Kwi 8, 2022
459 Views

Dlaczego warto zainwestować w apartament nad morzem na wynajem?

Written by

Zakup nieruchomości wydaje się być bardzo dobrą inwestycją przy wysokiej inflacji i stosunkowo niskich stopach procentowych. Jak się okazuje, popularnością cieszą się nie tylko lokale mieszkalne w dużych miastach, ale również w nadmorskich miejscowościach turystycznych. Dlaczego warto zainwestować w apartamenty nad morzem?

Krótki, lecz owocny sezon

Sezon nad polskim morzem jest stosunkowo krótki, bowiem trwa od czerwca do końca sierpnia. Niektórzy co prawda przyjeżdżają nad morze również wiosną, a nawet w zimie, jednak liczba turystów poza sezonem jest na ogół niewielka. Z drugiej strony w szczycie sezonu można liczyć na duże zainteresowanie apartamentami na wynajem. Wszystko dlatego, że coraz więcej Polaków decyduje się wyjechać nad Bałtyk. Dodatkowo przybywają tutaj turyści z krajów ościennych, na przykład z Niemiec, a nawet ze Szwecji. Często na wakacje nad morzem decydują się seniorzy, osoby chore na astmę czy tarczycę, którzy traktują je jako formę terapii jodem. Nie wynajmują jednak pokoi w ośrodkach leczniczych, bowiem wolą apartamenty wakacyjne stworzone z myślą o turystach, a nie kuracjuszach. Właściciele apartamentów nad morzem podkreślają, że w sezonie praktycznie nie mają wolnych miejsc dla turystów, którzy przyjeżdżają bez uprzedniego dokonania rezerwacji. Stąd też można oczekiwać, że pomimo krótkiego sezonu, zainwestowane środki zwrócą się w stosunkowo krótkim czasie.

Inwestycja w czasach kryzysu? Apartamenty na wynajem

W co warto zainwestować, gdy inflacja rośnie, a stopy procentowe wciąż utrzymywane są na stosunkowo niskim poziomie? Eksperci nie mają wątpliwości, że doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów będą różnego typu nieruchomości, w tym apartamenty nad morzem wynajem. Co prawda dokonanie inwestycji wymaga posiadania dużej ilości wolnych środków na start, lecz w niektórych przypadkach brakującą kwotę można dopełnić kredytem. Warto mieć na uwadze, że apartamenty na wynajem przynoszą wysoką stopę zwrotu, która jest wyższa od obecnej stopy inflacji. Inwestorzy powinni zwrócić uwagę na fakt, iż raz wyposażony apartament zarabia niemalże sam na siebie. Jest to doskonała inwestycja nawet dla osób, które na co dzień mieszkają na drugim końcu Polski, bowiem opiekę nad apartamentem można powierzyć zarządcy bądź wyspecjalizowanej agencji nieruchomości. Apartament warto jednak zakupić przed sezonem, tak aby mieć czas na jego adaptację czy rozreklamowanie. Dzięki temu istnieje możliwość generowania zysków nawet w roku, w którym zainwestowano środki finansowe.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Finanse

Leave a Comment