Lis 20, 2017
1440 Views

Jak poprawnie ubrać choinkę bożonarodzeniową

Written by

Przy zakupie oddawajcie przewagę dla sosny, a nie dla świerka, ponieważ sosna jest piękniejsza, a to ważny czynnik choinki świątecznej.Wybór i ustawianie choinki Zwyczajnie, ktoś lubi, żeby choinka pachniała choinką, preferuje tylko żywą sosnę, a wiele osób kupują sztuczną choinkę wielokrotnego użycia i potem nie trzeba troszczyć się co roku o kupno. Najlepiej kupić choinki sztuczne od producenta. Teraz w sprzedaży jest takie wspaniałe piękno każdego koloru i rozmiaru. Mam srebrny świerk i naprawdę kocham to drzewo. Ustawiać choinkę najlepiej gdzieś w rogu, żeby nikomu nie przeszkadzała. Wszystkie reguły ozdabiania są jednakowe i do żywej, i do sztucznej choinki. Żywej choince dajcie postać w domu w cieple 2 godziny, niech się przyzwyczai i ogrzeje się, a potem już można przystępować do ozdabiania.

Jak ubrać choinkę girlandą

Najpierw na choinkę należy powiesić girlandę, tak żeby później łatwiej było ustalić, gdzie rozwieszać zabawki choinkowe. Girlandę trzeba wybierać z ognikami, które harmonizują z kolorem zabawek. Dlatego w pierwszej kolejności ustalamy zabawki z kompozycją, którą będę stwarzały na choince, a potem już kupujemy potrzebną girlandę. Przy ozdobie choinki przeważnie czerwonymi czy złotymi kulami podejdzie girlanda w ciepłych kolorach, na przykład, z żółtymi żarówkami. Do białej choinki z błękitnymi kulami lepiej dobrać girlandę z ognikami zimnego białego koloru. Kolor sznura girlandy też ma znaczenie, powinien być w kolorze drzewa, inaczej trudniej będzie go ukryć później. Girlandę wieszamy od góry na dół wokół choinki poziomymi kręgami i/albo w spirali.

Jak pięknie ubrać choinkę zabawkami

Girlandę powiesiliśmy, teraz kolej zabawek choinkowych. A choinka będzie wyglądała jeszcze efektowniej, jeśli zabawki dobierze się w jednej barwnej gammie lub w jednej tematyce. Na przykład, ubrać choinkę w czerwone, niebieskie czy fioletowe bombki. Można mieszać kolory, lecz wszystkie zabawki powinny zgrywać się ze sobą w kolorze. Umieść kilka zabawek na drzewie i sprawdź, czy do siebie pasują. Jeśli priorytetem w ozdobie choinki jest kolor, to nie ma znaczenia, jakiej tematyki będą zabawki. Mogą to być  bombki, szyszki, zwierzątka i inne. Jeśli jednak planujesz wykorzystać różnobarwne zabawki, to będzie ciekawiej dobrać je w jednym stylu – tylko bombki, tylko bałwanki, czy stare zabawki z babcinego kufra. Szczególnie modne, oczywiście, jest teraz tworzenie ozdób swoimi rękami, na przykład, wiązane zabawki choinkowe.

Rozmiar bombek i innych zabawek choinkowych powinien zależeć od rozmiaru choinki. Na dużej choince bardziej spektakularni będą wyglądały duże i średnie ozdoby, jednak na malutkiej choince efektowniej będą wyglądały niewielkie zabawki. Zaczynamy rozwieszać zabawki od spodu, umieszczamy tutaj największe, a wyżej – niewielkie zabawki. To pomoże zachować przyrodniczą formę i świetność choinki. Zabawki można zawiesić w chaotycznym porządku, a najlepiej na stopniach, powtarzając kierunek wianka: w koło lub spiralę. Jeśli choinka jest ustawiona w centrum pokoju, to zabawki trzeba rozwieszać równomiernie wokół choinki. Jeśli jednak choinka znajduje się w rogu, to bardzo ciekawe i jaskrawe zabawki należy powiesić w widocznym miejscu, a ze wstecznej strony – niezbyt efektowne i powtarzalne ozdoby. Zabawki jednakowego koloru i formy (w razie użycia w ozdobie różnych, różnobarwnych zabawek) wieszaj jak najdalej jedna od drugiej, w ten sposób choinka będzie wyglądała harmonijnie.

Aby wyróżnić jakąś zabawkę, możesz wymyślić dodatkowe ozdoby obok: koraliki lub wiszące łuki. Na przykład, obok białej zabawki powiesimy czerwoną kokardę, zabawka wyróżnia się i wydaje się szczególnie świąteczna. Na koniec zakładamy wierzchołek (tego roku świetnie podejdzie figurka psa), do tego rozrzucamy trochę różnobarwnego czy srebrzystego deszczyku.

Na jakie kolory udekorować choinkę?

Całą piękność w ozdobie choinki stwarza nie duża ilość zabawek, a kolor. Możesz ozdobić drzewo na dowolny kolor, nie ma żadnych konkretnych zasad. Powtarzam jednak, dobrze jest, gdy zabawki łączą się ze sobą w kolorze. Doskonale łączą się ze sobą te kolory: biały i czerwony, fioletowy i złocisty, złoty i brunatny, pomarańczowy i czerwony. Zielona choinka z białymi i złotymi ozdobami stwarza przytulne i uroczyste wrażenie w każdym domu. Biała choinka sama w sobie już jest ozdobą. Nie należy używać tu zbyt wielu zabawek. Na tle białej choinki kombinacja niebieskich i srebrnych bombek będzie wyglądać lepiej. Z takimi zabawkami choinka jest jak kryształ – delikatna i uroczysta. Równie ładne jest ozdobienie białej choinki w delikatny, różowy kolor.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment