Lip 27, 2017
821 Views

Jak urządzić małe mieszkanie

Written by

Urządzenie niewielkiego mieszkania w sposób, by zmieściły się wszystkie sprzęty codziennego użytki i odzież bez jednoczesnego zagracenia wnętrza może być nie lada wyzwaniem dla niedoświadczonego inwestora.

Tymczasem istnieje kilka zasad, zastosowanie których może ten proces znacząco usprawnić bez zmuszania właściciela do ciągłego kompromisu.

W małym mieszkaniu strefy funkcjonalne przenikają się wzajemnie, nie należy więc dzielić ich optycznie. Zastosowanie jednorodnych kolorów i gładkich powierzchni frontów uspokoi wnętrze. Przepisem jest zastosowanie jednolitej posadzki i małej ilości faktur, czy wzorów. Okna przesłaniamy delikatnymi i półprzezroczystymi tkaninami.

Meble w małym mieszkaniu muszą być funkcjonalne. Stół do pracy może być jednocześnie stołem jadalnym, a sofa używana do siedzenia w ciągu dnia, na noc może stać się sypialnią. W małych mieszkaniach liczy się każdy centymetr powierzchni, dlatego najlepiej sprawdzają się meble na wymiar. Mebel jest idealnie dopasowany i dzięki temu nie marnuje się przestrzeń obok, czy ponad nim. Szafy wnękowe mogą być wyposażone w szereg systemów, które ułatwią utrzymanie ładu dzięki temu, iż każda rzecz ma swoje miejsce. Im więcej przedmiotów ukryjemy w zabudowanych schowkach tym lepiej. Nadmiar bibelotów sprawia wrażenie ciasnoty i chaosu. O wiele lepiej sprawdzi się jeden pojemny mebel, niż kilka mniejszych.

Bardzo precyzyjnie należy należy zaprojektować meble kuchenne. Powinny być wyposażone w szereg udogodnień technicznych, które dają komfort użytkowania i wypełnią wszystkie zakamarki, do których dostęp może być utrudniony. Są to wszelkiego rodzaju prowadnice do szuflad z pełnym wysuwem, obrotowe kosze i systemy typu cargo.

Niezwykle istotne są kolory zastosowane we wnętrzu. Dążąc do tego, by wydawało się jak największe musimy wpuścić maksymalną ilość światła. Lustra i połyskujące materiały będą idealne. Szklane powierzchnie, np blat stołu, są transparentne i dzięki temu wydają się niewidoczne. Zastosowane kolory powinny być jasne i neutralne. Ciemne i jaskrawe barwy zbliżają optycznie ściany do siebie. Jasne dają uczucie przestrzeni. Sufit należy pomalować na biało, by pomieszczenia wydawały się wyższe i bardziej przestronne. Warto zainwestować w dodatkowe oświetlenie. Dobrze skierowanie światło potrafi zdziałać cuda nawet w maleńkim wnętrzu.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment