Paź 8, 2017
761 Views

Jednostki centralne w domu i firmie

Written by

Jeszcze kilka lat temu próżno było szukać klimatyzacji w typowych, polskich mieszkaniach, jej instalacja była kosztowna i tylko bogate rodziny lub firmy mogły sobie na nią pozwolić. Jednak obecnie jednostki centralne stają się coraz popularniejsze w szeregowych gospodarstwach domowych i nie dotyczy to tylko klimatyzacji, ale również centralnych odkurzaczy.

Klimatyzacja ogólnie

Właściwie to w dowolnym wnętrzu można zainstalować klimatyzację, dostępne są różne rozwiązania, wszystko zależy od metrażu oraz wysokości lokum. Najczęściej spotykaną opcją jest podwieszanie sufitu, dzięki czemu w powstałej wnęce można zamontować niezbędne do funkcjonowania klimatyzacji jednostki centralne. Jest to opcja idealna w wysokich wnętrzach, klimatyzacja jest niezauważalna, powietrze przepływa przez dyskretne kratki wentylacyjne. Jednak jeśli nie dysponujemy odpowiednią wysokością możemy zastosować druga opcję. Wystarczy przeciągnąć przez mieszkanie rurę o średnicy kilkunastu centymetrów, w której to następnie umieszczona zostanie klimatyzacja. Jest to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, rura może być wykonana z ciekawego materiału, np. połyskującego aluminium.

System Cyclovac

Kolejna, niezwykle przydatną opcją są centralne odkurzacze, powszechnie wykorzystywane w hotelach i pensjonatach. Jednak budując własny dom od podstaw również można skorzystać z takiej opcji, jest niezwykle wygodna i praktyczna. Firma Cyclovac od lat dostarcza systemów tego typu dla klientów biznesowych oraz zwyczajnych użytkowników. Instalacja urządzenia jest bardzo prosta, pompa ssąca na stałe wbudowana jest w ścianę, w każdym pomieszczeniu zostanie umieszczony otwór na rurę od odkurzacza. System centralny jest niezwykle skuteczny, moc silnika przewyższa wielokrotnie osiągi standardowego odkurzacza. Należy jedynie pamiętać, aby regularnie konserwować całą jednostkę centralną, przy odpowiedniej pielęgnacji będzie nam ona służyć przez wiele lat.

Nowoczesny dom to nie tylko wykorzystanie odnawialnej energii czy designerskie wnętrza, to także zastosowanie wygodnych i praktycznych jednostek centralnych. Klimatyzacja i system Cyclovac z pewnością znajdą zastosowanie w każdym domostwie.

Article Tags:
·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment