Lis 6, 2017
1001 Views

Kostka brukowa – idealne wykończenie wokół domu

Written by

Kostka brukowa to nie tylko podjazd do garażu czy chodniki na ulicy. Obecnie mamy nowoczesne wzornictwo, dzięki czemu kostka brukowa stała się niezwykłą ozdobą i genialnym wykończeniem posesji.

Doskonale pasuje na uliczki w ogrodzie czy obejście wokół domu. Świetnie się sprawdza jako podłoże na tarasie i wykończenie obrzeży rabat z kwiatami i krzewami. Kostka daje mnóstwo możliwości i tylko od nas zależy czy wykorzystamy w umiejętny sposób jej finezyjne kształty i bogatą kolorystykę.

Kostka brukowa w roli głównej.

Jeżeli mamy nowoczesny dom i niewiele czasu na pielęgnowanie kwiatów, roślin czy trawnika to jest to najlepszy materiał na wykończenie obejścia wokół domu. Nie musimy stawiać na nudną szarą kostkę, która zmieni nasz przed ogródek w smutne i ponure miejsce. Obecnie mamy możliwość wybierania spośród wielu kolorów, dzięki czemu możemy uzyskać niepowtarzalny efekt. Trochę szarości w połączeniu z kilkoma odcieniami brązów i czerwieni może dać zaskakujący efekt, który sprawi, że będzie ona przykuwała uwagę odwiedzających nasz dom i ogród.

Każdy może dopasować odpowiednią kolorystykę oraz poprowadzić ścieżki czy podjazd w oryginalny sposób, dzięki czemu efekt będzie zaskakujący. Do tego wystarczy kilka iglaków, ozdobne trawy i pięknie kwitnące róże i mamy stylowy ogród, który nie jest zbyt wymagający.

Układanie kostki brukowej – nie lada wyzwanie.

Zanim nasz ogród zostanie ozdobiony praktyczną kostką należy pamiętać, że musi być ona odpowiednio ułożona. Układanie kostki brukowej wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Dlatego często efekt końcowy nie jest zadowalający, a kostka rozsuwa się, krzywi i stwarza same problemy zamiast ułatwiać codzienne życie. Pod kostkę brukową musi być odpowiednio przygotowane podłoże, w przeciwnym razie w szybkim czasie będziemy mieli z nią same kłopoty.

Dlatego jeżeli chcemy mieć piękny podjazd i ścieżki z kostki na długie lata, to warto postawić na profesjonalną firmę, która fachowo położy nam kostkę przed domem. Atrakcyjnie przygotowany przed ogródek będzie wizytówką naszego domu i praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu spędzanie czasu w ogrodzie stanie się przyjemnością.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment