Lip 10, 2017
876 Views

Patent na gołe ściany

Written by

Czasami łapiemy się na tym, że patrzymy na ściany swojego pokoju czy salonu i z niesmakiem zauważamy, że są gołe. Nie ma na nich obrazów ani żadnych ciekawych i modnych ilustracyjnych dekoracji. Jednym z ciekawszych pomysłów na uatrakcyjnienie ściany jest bardzo prosta oraz – co chyba też ważne – niedroga rzecz: plakat w ramie.

Plakat w salonie?

Tak, plakat. Wszyscy doceniamy obrazy, jednak plakaty cenowo są dostępne nawet dla studentów, a też dobrze wyglądają na ścianach i mogą odzwierciedlać zainteresowania właściciela pokoju, a nie malarza, którego sobie ów upodobał. Plakat w ramie może pokazywać koncert muzyczny, scenerię gry wideo, kreskówkę, krajobraz Islandii czy Filipin, a także wiele innych rzeczy. W Internecie roi się od grafik, które można wykorzystać w taki sposób na ścianie.

DeviantArt

Jednym ze źródeł takich plakatów może być serwis DeviantArt, używany przez artystów do prezentowania swoich prac. Znajdziemy tutaj początkujących i doświadczonych malarzy oraz grafików prezentujących różnorodne dzieła. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa kluczowe, które nas interesują, aby otrzymać wiele wyników pasujących do naszego zapytania. Część grafik jest za darmo, co oznacza, że możemy je ściągnąć w wybranym rozmiarze i przekonwertować na plakat, a potem oddać do druku. Niektóre dzieła są płatne – wówczas nie można ich pobrać przed uiszczeniem opłaty.

RedBubble

Amerykańska strona RedBubble to mekka artystów i świetnych dzieł – graficy tworzą dzieła dla serwisu, a RedBubble po dokonaniu zamówienia przez użytkownika nanosi rzeczone dzieło na koszulki, kubki, poduszki… Lista jest długa i zawiera także plakaty. Wystarczy wybrać to, co nas interesuje, dokonać opłaty w dolarach amerykańskich lub euro i poczekać parę tygodni, aż przesyłka dojdzie do Polski. Nierzadko znajdziemy tam prawdziwe perełki, na które warto poczekać.

Allegro, eBay, AliExpress, Amazon

Na serwisach aukcyjnych typu Allegro czy eBay, a także wielkich wirtualnych supermarketach typu AliExpress czy Amazon łatwo również znaleźć jakiś ładny plakat w ramie. Jednak kupowanie za pośrednictwem takich portali od prywatnej osoby (to przypadek przeważnie portali aukcyjnych) wiąże się z problemem w potencjalnym reklamowaniu produktu – procedura uznawania naszego roszczenia jest szybsza w przypadku sklepów, gdzie kupujemy bezpośrednio. W przypadku AliExpress czy eBay musimy najpierw się udać do osoby, z którą zawarliśmy transakcję; wielokrotnie jednak zdarza się, że sprzedawca po prostu nie odpowiada, wobec czego trzeba zaalarmować serwis aukcyjny. Sprawia to, że rozwiązanie całej sprawy zajmuje więcej czasu. Czasami może być również problem ze „słowem przeciwko słowu” – jeśli nasza wersja wydarzeń będzie się różnić od wersji sprzedawcy. Warto więc zwracać uwagę na to, od kogo kupujemy.

Ostatecznie jednak – większość serwisów i tak sprzedaje same plakaty, więc musimy sami oprawić je w ramę. To jest jednak dosyć proste – w wielu supermarketach można znaleźć obramowania np. do zdjęć czy właśnie plakatów. Parę ruchów i mamy już świetny plakat w ramie, który może służyć za ozdobę przez długie lata.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Printerrier: https://printerrier.com/

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom

Leave a Comment