Lip 6, 2017
885 Views

Czy konto darmowe na pewno nic nie kosztuje?

Written by

Niskie opłaty albo całkowity brak kosztów to czynnik, jaki przede wszystkim wskazują posiadacze kont bankowych. Ze statystyk wynika, że darmowe konto w banku jest najbardziej pożądanym produktem. Dopiero później liczą się dodatkowe bonusy, takie jak dostęp do platformy internetowej czy możliwość zakładania lokat. Biorąc pod uwagę konta bankowe, to pieniądze pełnią kluczową rolę. I nie ma w tym nic dziwnego, przecież rachunek w banku otwierany jest właśnie po to, by je bezpiecznie przechowywać, a nie tracić.

Najlepsze jest bezpłatne

Potwierdzają to użytkownicy. O ile jeszcze do niedawna za otwieranie i prowadzenie rachunków trzeba było słono płacić – nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie, to dzisiaj ta usługa dostępna jest zupełnie za darmo. Same banki zauważyły, że spełnianie oczekiwań swoich klientów jest najbardziej opłacalne. Instytucje bankowe już dawno przestały zresztą zarabiać na prowadzeniu kont osobistych. Te produkty są dzisiaj raczej wabikiem dla klientów, którzy przy okazji nabywają inne produkty banku.

Przykładem może być konto maksymalne. To takie, którego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne. I to nie wszystko, bo darmowe są również wypłaty gotówki z bankomatów oraz realizowanie przelewów. Właściciel takiego rachunku nie ponosi z tytułu jego posiadania żadnych kosztów. Co więcej, może nawet zarobić. Jeśli dokona płatności przypisaną do konta kartą na określoną kwotę, wtedy bank zwraca mu ustalony procent wydanej sumy. Nie dość, że za konto maksymalne się nie płaci, to jeszcze można sporo zyskać.

Jak wybrać darmowe konto?

Okazuje się jednak, że nie wszystkie banki oferują konto maksymalne, które jest rzeczywiście darmowe. Aby wybrać takie, które naprawdę nic nie kosztuje, należy dobrze poznać warunki jego zakładania oraz prowadzenia. Może okazać się, że rzeczywiście prowadzenie takiego rachunku jest bezpłatne, ale już za przelewy bank pobiera sowitą prowizję. Może okazać się, że wypłaty z bankomatów również nie są darmowe.

Właśnie dlatego trzeba dokładnie czytać umowę z bankiem. Niektóre instytucja nakładają pewne ograniczenia. Konto owszem może być darmowe, ale na przykład tylko wtedy, gdy jego posiadacz wykona określoną ilość transakcji zakupowych w skali miesiąca albo na rachunek wpłynie konkretna suma środków. Spełnienie takich warunków nie jest może dużym problemem, ale zawsze trzeba mieć świadomość ich istnienia.

Czy tylko koszty mają znaczenie?

Oczywiście, że nie. Nie dla wszystkich klientów banków liczy się brak ponoszenia kosztów za otwieranie i prowadzenia konta w banku. Niektórzy mają nieco inne wymagania. Priorytetem może być dostęp do platformy internetowej, dzięki której można w komfortowy sposób zarządzać zgromadzonymi środkami.

Inni postawią na jakość obsługi klienta, a jeszcze innym zależeć może na opcjach dodatkowych, na przykład możliwości zakładania lokat bankowych albo inwestowania przy wykorzystaniu innych instrumentów. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klientów poszczególnych banków.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Finanse

Leave a Comment