Kwi 11, 2019
1060 Views

Nasza rzeczywistość, czyli choroby cywilizacyjne

Written by

Nasze życie składa się z ciągłego biegu. Biegniemy za pracą, za dodatkowymi zajęciami, za kolejnym dniem, a to bezpośrednio przekłada się na choroby cywilizacyjne XXI w. Co kwalifikuje się do chorób cywilizacyjnych i co je wywołuje? A co najważniejsze, jak im zaradzić?

Nasze życie składa się z ciągłego biegu. Biegniemy za pracą, za dodatkowymi zajęciami, za kolejnym dniem, a to bezpośrednio przekłada się na choroby cywilizacyjne XXI w. Co kwalifikuje się do chorób cywilizacyjnych i co je wywołuje? A co najważniejsze, jak im zaradzić?

Przyczyny chorób cywilizacyjnych

Nic nie dzieje się bez przyczyny – to wiemy na pewno. Co zatem wpływa pośrednio i bezpośrednio na choroby? Do czynników pośrednich należą uprzemysłowienie, skażenie środowiska naturalnego, szybka rozbudowa miast i ich aglomeracja, zmiany klimatyczne, czy hałas związany z mieszkaniem w wielkim mieście. Do czynników bezpośrednich można zaliczyć:

  1. Dieta. Ponad 50% osób przyznaje się do tego, że ich dieta jest po prostu zła. Wiele godzin spędzanych przed komputerem, pęd za karierą i samorealizacją przekłada się na to, że nie dbamy co wpada na nasze talerze. Jemy szybko, cokolwiek, często niezdrowo, a co najważniejsze nieregularnie.
  2. Rosnące tempo życia. Żyjemy w ciągłym tempie, wszędzie się spieszymy zapominając o tym, jak ważna jest regeneracja organizmu.
  3. Aktywność fizyczna. Punkt, który bagatelizuje najwięcej osób. Do pracy jeździmy komunikacją miejską lub autem, w pracy przyjmujemy pozycję siedzącą, potem wracamy do domu. Brak aktywności fizycznej jest dla organizmu bardzo niezdrowe.
  4. Używki. Używki takie jak alkohol, czy palenie papierosów bezpośrednio przekłada się na pogorszenie funkcjonowania organizmu.

Rodzaje chorób cywilizacyjnych

Do najczęstszych chorób zaliczają się: nadwaga, cukrzyca, choroby przewodu pokarmowego, choroby psychiczne oraz różnego rodzaju alergie. Wszystkie te choroby wywołują czynniki bezpośrednie, które przecież tak łatwo możemy wyeliminować, bądź chociaż zmniejszyć ich ilość. Jeżeli nie mamy czasu dbać o dietę – pomyślmy o cateringu dietetycznym, jeżeli nie mamy czasu na aktywność fizyczną to z pomocą przyjdzie masaż rehabilitacyjny w Warszawie. Dlaczego masaż rehabilitacyjny w Warszawie? Oczywiście dlatego, że choroby dotykają najczęściej wielkie miasta, a do nich na 1 miejscu należy Warszawa.

Masaż rehabilitacyjny w Warszawie to nic innego jak masaż, który ma za zadanie eliminować urazy, czy kontuzje wywołane przez siedzący tryb życia oraz zerową aktywność fizyczną. Jeżeli nie mamy czasu na treningi na siłowni, czy rozciąganie w domu, to masaż rehabilitacyjny w Warszawie z pewnością zapobiegnie przykrym urazom w przyszłości.

Article Tags:
·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment