Sty 22, 2018
754 Views

Pobyt w Zakopanem – jak go umilić?

Written by

Do wyjazdu w Tatry nie trzeba chyba nikogo namawiać – to oczywiste, że albo każdy tam był i pragnie powrócić, albo też jeszcze nie miał takiej okazji i na pewno wkrótce się tam wybierze. Tatry są prawdziwym rajem dla turystów i z tego względu na szlakach może być trochę tłoczno – nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób co weekend, oraz w ferie i wakacje decyduje się spędzić tam czas. Jest jednak mnóstwo atrakcji, które czekają na odkrycie – prócz samych szlaków górskich. Jak umilić sobie czas?

Domek do góry nogami

Choć wiadomo, że największe atrakcje czekają na turystów w górach, nie da się ukryć, że w samym Zakopanem również jest dużo miejsc wartych odwiedzenia – i to nie takich, o których piszą we wszystkich przewodnikach. Jednym z ciekawych obiektów jest Dom do góry nogami. Najbardziej zachwycone będą dzieci, jednak każdy dorosły również poczuje prawdziwy dreszczyk emocji – szaleństwo błędnika jest zaś gwarantowane. Cena wejścia jest niska, a wspomnienia niezapomniane – dlatego warto!

Willa Koliba

Pomiędzy jedną wędrówką w góry a drugą, można również udać się szlakiem Witkiewicza – który tworzył niezwykłe rzeczy w stylu zakopiańskim. Dziś można podziwiać jego dzieła w Willi Koliba, którą wiele osób mija, spiesząc do innych miejsc – a to błąd, bo naprawdę warto ją odwiedzić. To pierwszy dom w stylu zakopiańskim, wybudowany według projektu Stanisława Ignacego Witkiewicza („Witkacego”), z kolekcją przepięknych sprzętów i zdobień. Wystarczy obejrzeć kilka zdjęć w internecie, żeby wiedzieć, że warto odwiedzić to miejsce.

Krzeptówki

Wszyscy odwiedzający Zakopane wiedzą czym są Krupówki – i tłumnie je odwiedzają, spacerując wzdłuż ulicy pełnej sklepów. Ale czym są Krzeptówki? To wiedzą tylko nieliczni! Ulica Krzeptówki w Zakopanem jest zaś słynna, dzięki temu że wybudowano przy niej Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Zostało wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II, po zamachu na niego w 1981 roku. Miejsce piękne i warte zobaczenia, a zbyt często omijane.

Termy Podhalańskie – Park Wodny Bania

Termy w Tatrach są bardzo popularne – to wspaniałe wrażenie, grzać się w ciepłej wodzie, gdy na zewnątrz obserwuje się dostojne szczyty gór. Istnieją różne ośrodki, które można odwiedzić, żeby spędzić tam albo kilka godzin, albo też cały dzień – i można udać się tam z rodziną, znajomymi, albo nawet samodzielnie. Park Wodny Bania mieści się co prawda w Białce Tatrzańskiej, ale to tylko 21 kilometrów od Zakopanego – a jest dużo taniej i mniej tłoczno. Oferta zaś jest bardzo bogata, na czele z sauną, jacuzzi oraz licznymi basenami.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment