Wrz 5, 2020
844 Views

Premiery gier planszowych w 2020 roku

Written by

Gry planszowe mają wiele zalet, które docenia coraz szersze grono klientów. Niektóre planszówki lub dodatki do gier są wręcz wyczekiwane przez graczy i od razu chętnie kupowane. Allegro opracowało kalendarz premier gier planszowych, który jest przydatny podczas uzupełniania swojej kolekcji gier.

Kalendarz gier planszowych Allegro

Każdego roku przychodzi czas na premiery kolejnych gier planszowych lub różnorodnych dodatków do już istniejących. W styczniu 2020 roku premierę miała gra Everdell oraz 3 dodatki, które są świetną grą familijną. Również w styczniu pojawiła się gra Punto w polskiej edycji, która jest grą karcianą dla 2-4 graczy. Pojawiła się także gra Sanctum będąca świetną planszówką o tematyce przygodowej. Pojawił się również ciekawy dodatek do gry Dungeons & Dragons: Wybrzeże Mieczy bardzo oczekiwany przez wielu graczy. Drugi kwartał 2020 roku to czas gier strategicznych. Jako nowość pojawia się Zamki Burgundii: BIG BOX oraz Fallout Shelter w polskiej edycji. W kolejnych miesiącach pojawi się kilka kolejnych gier strategicznych w pełnej wersji: Mezo, Small World of Warcraft, Black Angel w polskiej edycji. Wielu graczy czeka również na dodatki: Everdell: Perłowy Potok, Neuroshima Hex 3.0 – Troglodyci czy Osadnicy: Narodziny Imperium – Poprzez Historię. Znajdzie się również propozycja dla rodziny, czyli familijna planszówka Splendor Marvel.

Kalendarz premier gier plaszowych przygotowało Allegro https://allegro.pl/premiery/kalendarz-premier-gier-planszowych. Przejrzysta tabela podzielona na wersję, rodzaj gry, liczbę graczy i datę premiery znacznie ułatwi zakup nowych planszówek. Po kliknięciu “Sprawdź” ukaże się opis gry oraz propozycje aukcji internetowych, na których od razu możemy kupić grę.

Zalety planszówek

Planszówki to rodzaj gier, w które gra się zazwyczaj w kilka osób. Są więc świetnym pomysłem na wzmocnienie więzi podczas wspólnej gry. Czuć od razu pozytywne emocje, które pogłębią relacje i pomogą nawiązać nowe. W internecie znajdziemy grupy zrzeszające fanów planszówek, w których często organizuje się wspólne spotkania. Organizowane są także różne spotkania, eventy i targi dla osób o tych samych zainteresowaniach. Podczas gry wzmacnia się także nasza inwencja twórcza, której wymagają np. gry strategiczne. Rozgrywki to także praca mózgu na wysokich obrotach i rozwijanie inteligencji. Dzięki grze możemy również ocenić swoje możliwości, zwiększymy determinację, rozwiniemy wyobraźnię i nauczymy się pracować w zespole.

Planszówki to także duża satysfakcja i dążenie do doskonalenia siebie i swoich umiejętności. Okazuje się także, że gry planszowe są dość tanią rozrywką. Grę wystarczy kupić raz, a następnie organizować wspólne spotkania i grać przez wiele lat. Dość istotna jest także funkcja relaksująca, która wspomaga walkę ze stresem. Działanie to przebiega dwutorowo: po pierwsze odciąga uwagę od problemów, a po drugie zwycięstwo daje sporo satysfakcji. Podczas gier uczymy się także rozwiązywania problemów oraz przewidywania ruchów przeciwnika.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment