Sie 25, 2017
827 Views

Tani telewizor UHD – czego możemy się spodziewać?

Written by

Chcesz zakupić dla siebie dobry telewizor w niskiej cenie. W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli, które różnią się pomiędzy sobą wielkością matrycy oraz innymi parametrami technicznymi. Bez przepłacania zakupimy obecnie nawet telewizory UHD, czyli prezentujące obraz w najwyższej rozdzielczości 4K.

Telewizory w technologii HD

Telewizory 4K pozwalają nam na oglądanie obrazów w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli. Dzięki temu obraz jest bardzo szczegółowy i wygląda jeszcze bardziej naturalnie niż w przypadku modeli z matrycą Full HD, która ma o 4000 mniej pikseli. Telewizory 4K możemy kupić nawet w cenie poniżej 2000 złotych, ale, oczywiście, w sprzedaży znajdziemy też modele kosztujące ponad 10000 złotych. Czego możemy spodziewać się po tanich telewizorach 4K UHD?

Przede wszystkim telewizory te nie będą miały tak dużej matrycy. Gdy chcemy zakupić tani telewizor UHD, w takim przypadku jego wielkość będzie wynosiła od około 40 do 50 cali. Nie jest to wobec tego spory wymiar, ale wystarczający do korzystania w domu. Matryce takich telewizorów produkuje się w technologii LED, czyli podświetlane są one diodami LED dla nasyconych i odpowiednio jasnych barw. Producenci stosują też specjalne technologie poprawiające kontrast kolorów.

Rozdzielczość telewizora

Jeżeli chcemy zdecydować się na telewizor w rozdzielczości 4K, w takim przypadku będziemy musieli sprawdzić, czy posiada on możliwość łączenia się z internetem. Dlaczego? Obecnie na telewizory tego rodzaju nie znajdziemy programów w publicznej telewizji, dlatego wtedy, gdy chcemy korzystać z nich w pełni, powinniśmy posiłkować się dostępnymi materiałami w sieci. Znajdziemy je między innymi na serwisach VOD, na stronie YouTube, gdzie coraz więcej filmów, seriali i programów jest dostępnych w 4K.

Oczywiście, tani telewizor UHD nie zapewni nam takich samych efektów jak ten z górnej półki, ale wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na zbyt duży wydatek, to atrakcyjna propozycja. Z dostępnymi modelami możemy zapoznać się już teraz on-line i złożyć swoje zamówienie bez konieczności wychodzenia z domu.

Article Tags:
·
Article Categories:
Rozrywka

Leave a Comment