Lut 26, 2018
839 Views

Czy widziałeś już Śnieżkę zimową porą?

Written by

Czy masz listę miejsc, które chcesz odwiedzić podczas tej śnieżnej pory roku? Jeśli jeszcze nie, to chętnie podpowiemy Ci, gdzie warto się wybrać. Żeby doświadczyć uroków górskiego krajobrazu nie musisz daleko szukać. W Karpaczu odnajdziesz zarówno przygodę, jak i przytulne miejsce do wypoczynku, w jednym z lokalnych apartamentów Sun & Snow.

Wyobraź sobie, że właśnie wysiadasz z samochodu, a wokół Ciebie, aż po horyzont rozciąga się górski krajobraz. Szczyty pokryte są białym, puszystym śniegiem, tym samym, który skrzypi teraz pod twoimi butami, kiedy wyciągasz te wszystkie walizki i torby. Patrzysz po raz drugi i widzisz w oddali poruszające się w wielu kierunkach, kolorowe punkciki. To inni ludzie, którzy tak jak Ty zdecydowali się odetchnąć od miejskiego zgiełku. Wybrali miejsce, gdzie podczas długich spacerów lub energicznych zjazdów na nartach mogą naładować swoje baterie.

Górskie szlaki zimą oferują więcej niż myślisz

Karpacz położony jest na obrzeżach Karkonoskiego Parku Narodowego, dzięki temu odwiedzający mają możliwość wyboru jednej z wielu górskich tras, których łączna długość to około 120 kilometrów. Charakterystycznym elementem krajobrazu Karkonoszy są granitowe skałki o fantazyjnych kształtach, które zimą nabierają dodatkowego uroku i zachęcają do odkrywania swoich tajemnic.

Górskie szlaki i szczyty można zdobywać na wiele sposobów. Zimą są one trudniejsze do pokonania i bardziej wymagające pod względem kondycji, jest to jednak niewielka cena za możliwość odkrywania tego miejsca, kiedy wszystko dookoła lśni od białego puchu i  przypomina  krainę z dawnych bajek i baśni. Ułatwieniem może być skorzystanie z nart biegowych, dostępnych w wielu tamtejszych wypożyczalniach.

W okolicy Karpacza znajdują się trzy trasy, które można przebyć przy pomocy nart biegowych. W okresie zimowym, przy dobrych warunkach śniegowych możliwe jest pokonanie 2.5 kilometrowej pętli w stronę Sosnówki, rozpoczynającej się w Karpaczu Górnym. Kolejna trasa biegnie od Karpacza Górnego do Widoku (panoramy Kotliny Jeleniogórskiej), nazywana jest Drogą Chomontową. Trzecia z nich – Równia pod Śnieżką – rozpoczyna się przy górnej stacji liniowej na Kopę i biegnie zarówno przez polskie, jak i czeskie Karkonosze. Dostępna jest jedynie w okresie zimowym.

Śnieżka, górska królowa przyciągająca wędrowców przez cały rok, z pewnością nie powinna zostać pominięta podczas naszej zimowej przygody. Jako najwyższa góra Sudetów (1603 m n.p.m.) i zarazem najwyższy szczyt Republiki Czeskiej imponuje swoją wielkością. Szczególnie zimą, kiedy otacza ją biel i spokój, warto jest podjąć wyzwanie wejścia na jej szczyt.

Znajdź przytulne miejsce, gdzie możesz wypocząć

Po całym satysfakcjonującym dniu zmagania się z zimową porą roku, wspinania na szczyty, ślizgania po stokach czy maszerowania w nartach biegowych, warto się zatrzymać i pomyśleć o odpoczynku. Dlatego istotne jest aby bazę noclegową wybrać uważnie, tak żeby nic nie popsuło naszych lekko zamarzniętych uśmiechów. Dobrze też pomyśleć na czym najbardziej nam zależy, tak by czuć się komfortowo w nowym miejscu. Apartamenty w górach możesz znaleźć na Sun and Snow.

Bez względu na to jak i z kim podróżujesz, możesz pozwolić sobie na pobyt w dobrze zaaranżowanej przestrzeni, która zapewni Ci zarówno odpowiednią wygodę, jak i  prywatność. W Karpaczu zlokalizowanych jest wiele apartamentów w różnych cenach – począwszy od tanich noclegów, kończąc na eleganckich lokalach. Z szerokiej oferty wybrać możesz apartamenty po wschodniej i zachodniej część Karpacza. A także bliżej jego turystycznej części jak centrum czy północ.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment