Paź 26, 2017
653 Views

Opieka nad niesamodzielnymi rodzicami, kiedy dzielą Was kilometry

Written by

W okresie studiów, po zakończeniu nauki lub na skutek zmiany pracy czy też poznania partnera – młodzi ludzie przeprowadzają się do innych miast na różnych etapach swojego życia i z różnych powodów. Pozostawiają jeszcze wtedy samodzielnych i w pełni sprawnych rodziców, odwiedzają ich kilka razy w roku. Organizm człowieka podlega jednak naturalnemu procesowi starzenia. Osoby starsze w pewnym momencie przestają samodzielnie radzić sobie z codziennymi czynnościami. Co zrobić w sytuacji, kiedy dzieli nas od nich kilka godzin jazdy samochodem?

Nie musisz czuć się winnym

Bardzo często w takiej sytuacji dzieci mają poczucie winy, że nie są w stanie zapewnić samodzielnie opieki swoim rodzicom. Mają przed oczami swoje dzieciństwo, kiedy mama i tata poświęcali się ich wychowaniu i zapewnili odpowiednią opiekę do momentu, aż sami byli w stanie o siebie zadbać. U nich jest odwrotnie, teraz rodzice potrzebują ich wsparcia.

Przypomnij sobie, czego chciał dla Ciebie Twój tata i jak Twoją przyszłość widziała mama. Zależało im na tym, abyś realizował się zawodowo, był człowiekiem dobrym i wykształconym, miał szczęśliwą i kochającą się rodzinę. To, że z powodu zbyt dużej odległości, jaka Was dzieli, nie jesteś w stanie się nimi zaopiekować, nie jest Twoją winą. Rezygnacja z pracy i przyjazd do domu rodzinnego nie zawsze jest możliwy, kłopoty finansowe nie najlepiej wpłynęłyby na relację dziecko-rodzic, mąż-żona, ojciec-syn. W takich okolicznościach konieczne jest obiektywne spojrzenie na całą sytuację i podjęcie decyzji odpowiedzialnej i racjonalnej.

Możesz liczyć na pomoc innych

W Polsce coraz popularniejszym zawodem staje się opiekun osób starszych. Dzieci niechętnie oddają rodziców do domu opieki, obawiając się niedogodnych warunków i braku indywidualnej opieki. Firma GoldCare.pl świadcząca usługi opiekuńcze proponuje profesjonalną pomoc w opiece nad niesamodzielnymi rodzicami. W swojej ofercie ma kilka propozycji opieki, jak opieka godzinowa, dzienna, całodobowa, weekendowa, opieka poszpitalna, pomoc domowa oraz opieka indywidualnie dopasowana do potrzeb seniora. Twoi rodzice będą w dobrych rękach!

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment