Lis 21, 2017
1001 Views

Protetyka – co to jest i dlaczego to tak ważne dla naszych zębów?

Written by

Protetyka stomatologiczna jest jednym z niezwykle ważnych działów stomatologii. Jej zadaniem jest odtwarzanie pierwotnych warunków zgryzowych, jeżeli zostaną uszkodzone bądź też utracone zęby naturalne. Aby odtworzyć naturalne zęby wykorzystuje się nowoczesne uzupełnienia protetyczne. Wykonać je można zarówno na stałe, jak i ruchomo. Często wykorzystywana jest także kombinacja obu metod, która tworzy protezy ruchome połączone ze stałymi uzupełnieniami.

Na czym polega leczenie protetyczne?

Protetyka, zwana również leczeniem protetycznym polega na wykonaniu uzupełnień protetycznych, w miejscach brakujących lub też uszkodzonych zębów. Uzupełnienia wykonuje się za pomocą protez, które są sztucznymi tworami. Ich zadaniem jest zastąpić utraconą część narządu żucia. Dodatkowo protezy pozwalają również hamować dalsze postępujące zniekształcenia uzębienia i rozwój szeregu innych schorzeń.

Protezy to twory innowacyjne, wykonane z bezpiecznego dla organizmu materiału, a przede wszystkim bardzo skutecznie odtwarzają zniszczone lub utracone zęby. Dzięki nim funkcje jamy ustnej nie są upośledzone, a przede wszystkim nie musimy martwić się nieestetycznym wyglądem. Protezy to również aparaty leczniczo – rehabilitacyjne, które korygują wszelkie, nawet najbardziej widoczne wady w zakresie zgryzu.

Jak wybrać protezę?

Niestety, nawet pomimo ogromnej troski i dbałości o zęby, często nie da się uniknąć pewnych problemów. Jeżeli dochodzi do utraty zęba, protetyka może efektownie go odtworzyć i szybko braki uzupełnić. Uzupełnienie protetyczne wybiera lekarz stomatolog i zależy ono od szeregu czynników. Są to:

  • Wiek pacjenta
  • Ilość brakujących zębów
  • Jakość pozostałych zębów
  • Postać zgryzu
  • stanu dziąseł, podłoża kostnego i błony śluzowej
  • oczekiwania pacjenta
  • nawyki higieniczne

Protetyka w trosce o piękne i zdrowe zęby

Dla większości osób, problem utraty zębów jest wstydliwy. Unikamy wizyty u dentysty, protetyka i staramy się ukrywać braki nie uśmiechając się. Tymczasem dziedzina stomatologii, jaką jest protetyka sprawia, że możemy stać się posiadaczami „trzecich zębów”. Dzięki prostemu i bezbolesnemu zabiegowi, mamy szansę, aby uzupełnić wszystkie braki w jamie ustnej. Nasze zęby staną się znów piękne, a co najważniejsze będą wyglądały zupełnie jak naturalne. Protetyka daje nam ogromne możliwości, dlatego warto skorzystać z jej zalet i możliwości.

Źródło: www.Fabdent.pl

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Uroda i zdrowie

Leave a Comment