Maj 22, 2018
1027 Views

W poszukiwaniu nowych doświadczeń

Written by

Studenckie czasy to okres w życiu, do którego chętnie wraca się wspomnieniami przez całe życie. To moment, w którym młodzi ludzie nie są jeszcze przytłoczeni sztywnymi harmonogramami dnia, obowiązkami i ogromną odpowiedzialnością. To czas, w którym można pozwolić sobie na wiele spontaniczności. Można realizować nawet najbardziej egzotyczne wyprawy, można zbierać ciekawe doświadczenia i zwiedzać świat. W to wszystko doskonale wpisuje się Camp America…

…to program międzynarodowej wymiany kulturalnej, który jest najbardziej znany i chyba najbardziej lubiany przez studentów z całego świata. Biorąc w nim udział, w prosty i przyjemny sposób łączy się wakacje w USA i pracę na obozach letnich dla amerykańskiej młodzieży.

Czasami można też znaleźć zatrudnienie w rodzinnych ośrodkach wypoczynkowych. Camp America istnieje już ponad 40 lat, a z jego programów skorzystało 1 200 000 studentów z całego świata.

Camp America ma konkretny cel

Program ten powstał, aby  umożliwić studentom z całego świata poznanie i zwiedzanie Stanów Zjednoczonych oraz nawiązywanie przyjaźni z Amerykanami.

Pracując w USA i przebywając wśród mieszkańców tego kraju, z łatwością poznaje się codzienne zwyczaje, tradycje i mentalność rówieśników z całego świata. Wielokulturowe środowisko to miejsce na swobodną wymianę poglądów, na szlifowanie języka oraz na nawiązywanie nowych znajomości, które często przeradzają się w kontakty zawodowe i przyjaźnie na całe życie.

Co ma do zaoferowania Camp America?

Camp America oferuje studentom kilka programów, w których mogą wziąć udział. Program Counsellor to praca polegająca na opiece nad dziećmi w czasie letnich kolonii i obozów. Ci, którzy nie mają doświadczenia w pracy z dziećmi, mogą pracować w kolonijnych kuchniach, piekarniach lub zasilić szeregi serwisu sprzątającego.

Ten typ zatrudnienia przypadnie studentom, którzy skorzystają z programu Campower. Osoby z doświadczeniem w opiece nad osobami niepełnosprawnymi mogą z kolei wziąć udział w programie Special Needs Counsellor.

Biorąc udział  w jakimkolwiek z tych programów, każdy student ma możliwość spędzenia wspaniałych wakacji, poznania wielu przyjaciół oraz odbycia wspaniałej podróży po tak wielkim i różnorodnym kraju, jakim są Stany Zjednoczone.

Camp America to bezpieczeństwo i perfekcyjna organizacja

Zgłaszając się do jednego z programów Camp America, po otrzymaniu specjalnej wizy J-1, dzięki której masz prawo wykonywania wakacyjnej pracy sezonowej w USA, zostajesz objęty pełną opieką organizatora.

To Camp America dba o to, byś bezpiecznie dotarł do celu. Pracownicy tej organizacji odbiorą Cię z lotniska, przetransportują do hotelu. Tam poznasz innych uczestników z różnych zakątków świata, a następnego dnia udacie się już razem do miejsca docelowego.

Przez cały pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych każdy uczestnik ma stały kontakt z organizatorem, który służy mu radą i pomocą. Twoim zadaniem jest miłe spędzanie czasu, sumienna praca i budowanie nowych przyjaźni.

Po zakończonym turnusie, za zarobione pieniądze, w międzynarodowym towarzystwie nowych przyjaciół możesz zacząć zwiedzać Amerykę. To przygoda, której nigdy nie zapomnisz.

Już dziś zgłoś się za pośrednictwem www.campamerica.pl  i zapewnij sobie najpiękniejsze wakacje. To co przeżyjesz, to co zobaczysz, kiedyś  stanie się z pewnością pięknym wspomnieniem.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment