Lip 10, 2017
968 Views

Jak tanio wyjechać na narty do Austrii?

Written by

Sporty zimowe już od dobrych kilkunastu lat są w Polsce coraz bardziej popularne. Nie ograniczamy się jedynie do biernego oglądania skoków czy biegów narciarskich podczas zawodów sportowych. Preferujemy aktywnie spędzanie czasu na lodowisku czy też na stoku. Gdzie najlepiej to uczynić, jeżeli nie w Austrii? Niestety, taki wyjazd to duże koszty, ale przy odrobinie wysiłku możemy je obniżyć do niezbędnego minimum.

Tanie białe szaleństwo w Austrii? To możliwe!

Wybierasz może narty? Austria? Taksidi pozwoli Ci zaoszczędzić, oferując świetnie zaplanowaną podróż. Jeżeli do tej pory szusowałeś jedynie w rodzimych ośrodkach narciarskich, to zdecydowanie powinieneś odwiedzić także Alpy. Wyjazdy z Taksidi są w pełni zorganizowane, a każda miejscówka jest starannie przeanalizowana pod kątem nowoczesnej infrastruktury, wspaniałych stoków oraz dbałości o bezpieczeństwo całej ekipy wyjazdowej. Jesteś doświadczonym narciarzem czy królem oślej łączki? W podróży towarzyszyć ci będzie grupa świetnie przygotowanych instruktorów, którzy będą służyć pomocą i radą, niezależnie od poziomu, jaki prezentujesz na stoku.

Pewność i bezpieczeństwo

Częstokroć chcemy zaoszczędzić wybierając tanie rozwiązanie, jakim jest wyjazd do kurortów w Polsce lub w sąsiednich krajach. To działanie może być jednak obarczone ogromnym ryzykiem, ponieważ przy obecnych anomaliach pogodowych możemy załapać się na spacer w deszczu, po zielonej trawce. Na Alpejskich stokach mamy natomiast gwarancję świetnej zabawy. Śnieg jest tam w pakiecie razem zapierającymi dech w piersiach widokami.

Innym pozornym sposobem oszczędzenia jest samodzielna organizacja wyjazdu. W sytuacji gdy często podróżujemy, doświadczenie pozwala nam podejmować decyzje, dzięki którym nasz wyjazd jest tani i atrakcyjny. Jeżeli wyjazdy są nieregularne lub epizodyczne wówczas brak znajomości miejsca może nas drogo kosztować i nawet internetowe wyszukiwarki obfitujące w różne opinie oraz szereg wskazówek, nie uchronią nas przed błędami początkującego turysty. Organizację pierwszych podróży powinniśmy więc powierzyć profesjonalistom, którzy zadbają o nasz komfort i bezpieczeństwo, a jednocześnie podpowiedzą nam jak i gdzie możemy się dobrze bawić.

Bądź w formie!

Gdy decydujemy się na wyjazd powinniśmy zdecydowanie wcześniej zadbać o naszą kondycję. Jak to się ma do oszczędności? W nawale powszednich obowiązków tylko część z nas ma możliwość uprawiać regularnie sport. Praca biurowa, zwykle w pozycji siedząca po kilka godzin dziennie lub nauka przy biurku czy w auli uczelnianej i ewentualny, krótki spacer na parking lub przystanek. Wieczory spędzamy na nauce, przed telewizorem lub w kinie. Tak niestety wygląda standardowy dzień. A narciarstwo, nawet rekreacyjne, to trudny i wymagający sport, który wymaga przygotowania. Trasy zjazdowe liczą sobie nawet do 4 km. Obolałe i nienawykłe do wysiłku ciało odbiera nam radość z jakże krótkiego pobytu w górach, zwiększając tym samym ryzyko odniesienia kontuzji. Przygotowania do wyjazdu najlepiej rozpocząć co najmniej 6 tygodni przed wyjściem na stok. Ich celem powinno być przyzwyczajenie mięśni do specyficznego wysiłku. Pozwoli nam to uniknąć przykrych wspomnień i wydatków związanych z powrotem do pełnej sprawności.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Taksidi: http://www.taksidi.pl/

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment