Lut 17, 2018
811 Views

Sposób na tanie wakacje? Podróżuj po sezonie!

Written by

Lubisz podróżować, a przy okazji nie pozbywać się wszystkich oszczędności? Poznaj sposoby dzięki którym uda Ci się to zrealizować.

Tanie wakacje w Polsce

Prawie 40% Polaków w tym nie pojedzie na wakacje, głównymi powodami są problemy finansowe i zdrowotne. Średni koszt wakacji za granicą sięga od 3 500 do 4 500 zł, alternatywą mogą być wakacje nad polskim morzem lub w górach – średni koszt wakacji w kraju wynosi około 2 500 – 3 000 zł. Oczywiście są sposoby, które pozwolą Ci spędzić wakacje jeszcze taniej, wszystko zależy od wymogów i standardów jakich oczekujesz. Wyjeżdżając nad polskie wybrzeże oczywiście możesz zdecydować się na hotel w którym zapłacisz za noc ok. 200 zł, ale po researchu (dobrych poszukiwaniach) możesz zdecydować się na tanie domki nad morzem, w których za noc zapłacisz od 25 zł. Kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na koszty jest dojazd – możesz zdecydować się na samochód (koszt Warszawa – Gdańsk ok. 400 zł), pociąg (koszt ok. 200 zł). No i jedzenie na miejscu – w mocno turystycznych miejscowościach za obiad (zupa, II danie, napój) dla dwóch osób zapłacisz około 120 zł, dlatego czasem warto na obiad wybrać się do mniej obleganych miejsc. Podobna sytuacja ma miejsce w polskich górach.

Tanie noclegi nad morzem – koniecznie jedź poza sezonem

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwoli Ci jechać na wymarzone wakacje nie wydając wszystkich oszczędności jest termin. Ceny poza sezonem letnim (czerwiec-sierpień) oraz zimowym (grudzień-luty) mogą być niższe nawet o 20-30% – to doskonały sposób na tanie wakacje i dużą oszczędność. Dzięki temu tanie noclegi nad morzem oraz w górach są naprawdę realne. Ale to nie wszystko wycieczki w innych terminach niosą za sobą także spokój i ciszę w obleganych miejscowościach i regionach. Więcej o tym jak znaleźć tanie wakacje poza sezonem znajdziesz na stronie http://finagoo.pl/podroze/tanie-wakacje-po-sezonie/.

Tanie wakacje poza sezonem – inne korzyści

Wakacje poza sezonem to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również:
– mniejsze kolejki do atrakcji turystycznych
– większy wachlarz terminów
– bardziej sprzyjająca pogoda (idealna do spacerów i zwiedzania)
– większy wybór w przypadku obleganych miejsc
– urlop poza sezonem to wybawienie dla koleżanek i kolegów z pracy (latem i zimą wszyscy chcą urlop w podobnych terminie)

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment