Paź 14, 2019
794 Views

Wycieczka do Tajlandi – o czym pamiętać udająć się do Tajlandii?

Written by

Jednym z bardzo ciekawych dalekich krajów, do których można odwiedzić, jest Tajlandia. Kraj ten jest bardzo specyficzny i ciekawy zarazem dlatego też Polacy są nim bardzo mocno zainteresowani. Obecnie nasze biura podróży mają w swojej ofercie wycieczki do Tajlandii w bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego też wycieczka do Tajlandii staje się coraz bardziej dostępna dla każdego. Zanim wyjedzie się do tego kraju, warto wiedzieć, że od listopada do marca przypada w Tajlandii pora sucha, kiedy to panują około 30-stopniowe upały.

Jak dolecieć na wycieczkę do Tajlandii?

Pierwszym problemem, jaki należy rozważyć, jest to, w jaki sposób można dostać się do Tajlandii. Najczęściej loty z Polski odbywają się do Bangkoku czy też Phuket, jednak należy liczyć się z przesiadką w Emiratach Arabskich bądź też Katarze. Bilet można zapewnić sobie samodzielnie (około 1600zł) bądź też zapewnić sobie całą wycieczkę wraz z biurem podróży. Oczywiście z Bangkoku można dostać się do wielu różnych miejsc, wśród których znajduje się wiele różnych malowniczych wysepek Tajlandii. Żadna wycieczka do Tajlandii nie może odbyć się bez zapoznania się z okoliczną kulturą.

Przed wylotem

Jeśli leci się do Tajlandii na mniej niż 30 dni nie potrzeba załatwiać sobie żadnej wizy, szczepienia także nie są obowiązkowe, ale jednak mimo wszystko warto zaszczepić się przeciwko WZW A i B, a także durowi brzusznemu. Jeśli chodzi o kwestię gotówki, to w polskich kantorach nie zawsze można znaleźć lokalną walutę bahr, dlatego też najlepiej zabrać ze sobą dolary i wymienić je na miejscu. Natomiast jeśli chodzi o płatności kartą to najlepiej ich unikać, ponieważ karty bywają skanowane i kradzione.

Co zabrać do Tajlandii?

Wycieczka do Tajlandii nie wymaga wielkich ilości rzeczy. Wystarczy zabrać rzeczy zakrywające kolana i ramiona, kilka zestawów przewiewnych ubrań oraz jakieś nakrycia głowy. W Tajlandii pranie schnie bardzo szybko z powodu warunków atmosferycznych. Oczywiście warto zabrać także krem z filtrem, elektrolity oraz leki przeciwko biegunce. Jeśli chodzi o środki na komary to są one bardzo powszechnie dostępne i nawet na miejscu nie będzie problemów z ich dostępnością.

Noclegi w Tajlandii

Najważniejszą kwestią dla każdego będzie fakt noclegów. Noclegów w Tajlandii jest bardzo dużo i każdy bez problemów znajdzie idealny nocleg dla siebie. Jeżeli chodzi o hotele 3-4 gwiazdkowe oferujące naprawdę fajne standardy można je znaleźć już za 90-150 zł za nocleg. Zanim się wyjedzie warto mieć przygotowane noclegi na 2-3 dni, natomiast już później można robić to z dnia na dzień. Pierwszy początek wycieczki powinien być przeznaczony raczej na aklimatyzację, a nie aktywne zwiedzanie.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Podróże

Leave a Comment